Sodelovanje

DRUŠTVO SODELUJE

Po zakonu o društvih sestavljajo enajst regijskih društev Zvezo društev medicinskih sester Slovenije – Zbornico zdravstvene nege Slovenije, ki ima sedež v Ljubljani. Vsa društva se podpisniki pogodbe o Zvezi društev – Zbornici.

Predsednice regijskih društev delujejo v Odboru regijskih društev, ki ima svojega predsednika, ki je član upravnega odbora Zveze – Zbornice. Na svojih sejah obravnavajo stroko, razvoj, organizacijo, ter vse druge teme, ki se tičejo stroke zdravstvene nege.

Člani UO Zveze – Zbornice so:

predsednik, podpredsednik odbora regijskih društev, podpredsednik, podpredsednik za splošne zadeve, generalna sekretarka Zveze -zbornice

DMSZT Pomurja sodeluje z ostalimi strokovnimi regijskimi društvi ter z organi Zveze- Zbornice ter pomaga pri soustvarjanju stroke zdravstvene nege v slovenskem prostoru ter njeni organiziranosti.

DMSZT Pomurja sodeluje:
  • S sindikatom delavcev v zdravstveni negi Slovenije in sindikalnimi enotami v naših zavodih.
  • Lokalno skupnostjo (občinami, KS, Zavodi, OŠ)
  • Humanitarnimi organizacijami (Rdeči križ, Karitas)
  • Drugimi regijskimi stanovskimi društvi: DMSZT Maribor, DMSZT Ptuj, DMSZT Celje, DMSZT Ljubljana, DMSZT Novo mesto, DMSZT Gorenjske, DMSZT Slovenj Gradec, DMSZT Velenje, DMSZT Nova Gorica, DMSZT Koper, DMSZT Murska Sobota
  • Drugimi društvi (Za boj proti raku, Korak naprej, Društvo za osteoporozo, Skupinami za samopomoč)