V skladu s 14. členom Statuta in 3., 4., 5.,6.,7.,8.,9.,10.,11., členom Pravilnika o volitvah in imenovanjih v organe Strokovnega DMSBZT Pomurja in na podlagi sklepa 34. seje IO z dne, 6. 9. 2016, objavljamo razpis za:

• predsednico/ka Strokovnega društva medicinskih sester,babic in zdravstvenih tehnikov Pomurja  za mandatno obdobje od 21. 11. 2016-21. 11. 2020
  • podpredsednico/ka Strokovnega društva medicinskih sester,babic in zdravstvenih tehnikov Pomurja za mandatno obdobje od 21. 11. 2016 do 21. 11. 2020
  • članov Izvršnega odbora, Nadzornega odbora, Častnega Razsodišča.

V skladu s 7. členom Pravilnika o volitvah in imenovanjih v organe DMSBZT Pomurja (v nadaljevanju pravilnika) mora kandidat/kandidatka za predsednika izpolnjevati naslednje pogoje:

• član/ica najmanj 10 let,
  • aktivno delo v društvo vsaj pet let,
  • ugled v strokovni javnosti.

V skladu s 9. členom Pravilnika o volitvah in imenovanjih v organe DMSBZT Pomurja mora kandidat za podpredsednika/ico DMSBZT Pomurja izpolnjevati naslednje pogoje:

• član/ica najmanj pet let,
  • aktivno delo v društvu vsaj pet let,
  • ugled v strokovni javnosti.

Kandidati morajo k vlogi predložiti:

• življenjepis s poudarkom na dosedanjih društvenih in strokovnih aktivnostih,
  • program dela DMSBZT Pomurja za naslednje mandatno obdobje.

Kandidati, ki želijo biti imenovani v organe društva morajo na osnovi 11. člena Pravilnika, podati pisno soglasje o imenovanju v organe društva.
Prijavijo se lahko kandidati, ki so vsaj pet let člani društva in vsaj tri leta aktivno delajo v društvu.

Kandidati naj pošljejo vlogo v zaprti kuverti na naslov:

Strokovno društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Pomurja
IZVRŠNI ODBOR
Kandidatura- ne odpiraj!