Dobitniki priznanj 2024
ZLATI ZNAK
Karolina Kovač, dipl. babica, SB Murska Sobota
Gospa Karolina je poklicno pot začela 1997 kot zobotehnik. Želja za znanjem in izobraževanjem jo je gnala naprej, zato se je leta 2000 vpisala na Zdravstveno fakulteto Univerze v Ljubljani smer zdravstvena nega v porodništvu in ginekologiji. Po končanem študiju leta 2004 se je zaposlila v Splošni bolnišnici Murska Sobota na ginekološko-porodniškem oddelku. Tu je začela delati kot babica v porodnem bloku, v zadnjem letu pa je bila imenovana za strokovno vodjo zdravstvene in babiške nege ginekološko-porodniškega oddelka.
Kolegico odlikujejo ljubezen do poklica, usmerjenost k nosečnicam, porodnicam ter otrokom in družini, humanost in stalna pripravljenost pomagati. Vedno si prizadeva za individualno obravnavo nosečnic in otročnic. Zagovarja stališče, da so strokovno znanje in praktične veščine osnova za strokovnost v zdravstveni negi in babištvu. Je mentorica študentkam babištva in kot članica komisije sodeluje pri delu diplomskih izpitov študentk babištva.
Na delovnem mestu je pripravljena prevzeti vsako nalogo, za katero se čuti kompetentna. Ravno tako v Zbornici zdravstvene in babiške nege, zlasti v Sekciji medicinskih sester in babic, kjer je že tri mandate članica Izvršnega odbora. Sodelovala je pri pripravah babiških kompetenc in kadrovskih standardov in normativov.
Pomursko strokovno društvo ji je za strokovno delo in prispevek k razvoju babištva podelilo srebrni znak, zdaj pa je prišel čas še za najvišje stanovsko priznanje zlati znak Zbornice – Zveze.
Renata Škrget, mag. zdrav. soc. mana., ZD Ljutomer
Področje zdravstvene nege, na katerem dela Renata Škrget, zahteva veliko strokovnega znanja, organizacijskih sposobnosti ter profesionalnega odnosa do zaposlenih in uporabnikov zdravstvenih storitev. S svojo empatijo, sposobnostjo ter strokovnostjo je pustila močan pečat na kakovostni in učinkoviti organizaciji dela v zavodu. Sodeluje pri različnih projektih na področju preventivne dejavnosti in zdravstveno vzgojnega dela tako v zavodu kot v lokalni skupnosti. Kot vodja svoje sodelavce motivira, da delujejo profesionalno in odgovorno. Ljudi iz lokalnega okolja ozavešča o prednostih vključevanja v preventivne programe in skrbi za lastno zdravje. V času epidemije covida-19 je delovala v delovni skupini koordinatorjev za področje zdravstvene nege in oskrbe v socialnovarstvenih zavodih.
Renata veliko časa posveča poglabljanju in nadgrajevanju strokovnega znanja, ki ga z veseljem prenaša med sodelavce, pripravnike in študente.
Leta 2022 je prejela srebrni znak pomurskega društva. Aktivna je v sekciji patronažnih MS in ZT, pred tem pa je bila članica IO Sekcije MS v promociji zdravja in zdravstveni vzgoji. Predava na strokovnih seminarjih, znanstvenih konferencah, simpozijih in je inštruktorica Rdečega križa Slovenije.
V ZD Ljutomer je sodelovala pri doregistraciji dejavnosti za področje dolgotrajne oskrbe in nege na domu, kjer vidi pomembno vlogo patronažnih medicinskih sester.
S svojim strokovnim delom dokazuje, da so medicinske sestre pomemben člen za ohranjanje in izboljšanje zdravstvenega stanja posameznika.
Srebrni znaki
- Blanka Dugar, dipl. m. s. s specialnimi znanji, ZD Murska Sobota
- Mihaela Senčar, dipl. m. s. s specialnimi znanji, ZD Ljutomer
- Zoran Petrovič, dipl. zdravstvenik, ZD Gornja Radgona
Priznanja
- Irena Jaušovec, ZT, DSO Ljutomer
- Simona Oletič, dipl. m. s., ZD Lendava