Medicinske sestre uživajo visoko zaupanje med ljudmi. Tako je pokazala tudi zadnja evropska potrošniška raziskava Trusted Brand 2015, ki jo že petnajsto leto zapored opravlja revija Reader’s Digest. Ljudje po vsem svetu, tudi v Sloveniji, visoko cenijo delo medicinskih sester. Na prvem mestu tudi tokrat ostajajo gasilci, piloti pa si skupaj z medicinskimi sestrami delijo drugo mesto.

Tudi Gallupov inštitut v ZDA, ki vse od leta 1999, ko so bile medicinske sestre kot poklic dodane v Gallupovo raziskavo, za leto 2015 uvršča medicinske sestre kot najbolj zaupanja vreden poklic v ZDA, z izjemo leta 2001, ko so po terorističnih napadih ljudje najbolj zaupali gasilcem. Na vprašanje, kako ljudje ocenjujejo poštenost in etične standarde posameznih poklicev, je 85 % vprašanih to dvoje le pri medicinskih sestrah ocenilo kot zelo visoko oziroma visoko. Povezava: http://www.prnewswire.com/news-releases/nurses-1-again-in-honesty-ethics-top-gallup-poll-ranking-in-15-of-16-years-300196045.html

Darinka Klemenc, predsednica Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije – Zveze strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije, ki združuje preko 15.000 članic in članov – medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov, se v imenu zaposlenih v zdravstveni in babiški negi zahvaljuje za zaupanje in visoko podporo pacientov, svojcev in drugih, ki cenijo delo zaposlenih v zdravstveni in babiški negi.

»Zaupanje je topel objem, ki nam daje vedeti, da smo tu drug za drugega, da smo drug drugemu pomembni, da strokovno delo in odnosi štejejo.«

Vodstvo Zbornice – Zveze želi ob novem letu vse dobro tudi zaposlenim v zdravstveni in babiški negi, ustrezne pogoje za strokovno, kakovostno in varno delo, ki bodo tudi v prihajajočem letu omogočali visoko zaupanje pacientov in njihovih bližnjih v medicinske sestre. Vsem ljudem, zlasti pacientom in svojcem, pa vodstvo Zbornice – Zveze v prihajajočem letu poleg zdravja želi učinkovitost, dostopnost, kakovost in varnost zdravstvenih storitev, za kar si bosta stroki zdravstvene in babiške nege vedno prizadevali:

»Potrebe po enakovredni obravnavi slehernega pacienta se medicinske sestre, babice in tehniki zdravstvene nege, ki smo nenehno ob pacientih, v težkih časih še posebej boleče zavedamo. Zato bomo strokovnjaki zdravstvene in babiške nege, ki smo pacientom najbližje, vedno zagovorniki zdravstva, ki bo vsakemu posamezniku dostopno v trenutkih, ko gre za zdravje, za življenje, za človeka. Zato podpiramo postopno uveljavitev pozitivnih sprememb v smeri pretežno javnega zdravstva, enako tudi udejanjanje Resolucije o nacionalnem planu zdravstvenega varstva 2016-25 “Skupaj za družbo zdravja”, ki jo je pred kratkim predstavilo Ministrstvo za zdravje, saj bomo le tako lahko ohranili strokovno, kakovostno, varno in humano zdravstveno obravnavo pacientov ter dostopno in učinkovito javno zdravstvo za vse, v okviru možnosti, ki so nam v državi na voljo.«

 

Darinka Klemenc
predsednica Zbornice – Zveze
www.zbornica-zveza.si


x

Na naši stran uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Potrjujem Zavračam Center zasebnosti Nastavitve zasebnosti Preberi več o Piškotkih