8. 2019 se bomo z avtobusom odpeljali proti Koroški. Obiskali bomo Uršljo goro. Uršlja gora ali Plešivec je najvzhodnejši karavanški vrh, ki leži med Slovenj Gradcem in Črno na Koroškem. V ovršje gore segajo naselja Uršlja Gora, Podgora in Zgornji Razbor. Zaradi izjemnega razgleda po vsej Koroški do Kozjaka in Kamniško-Savinjskih Alp je pomembna razgledna postojanka na slovenski planinski poti.

Zjutraj ob 6. uri  bo odhod iz avtobusne postaje Murska Sobota. Peljali bi se do  Koče Naravskih ledin. Od tam bi nadaljevali pohod, čas hoje približno 2. uri v eno smer in višinsko razliko vzpona  dobrih 600 m.  V Domu na Uršlji gori bi imeli malico, se odpočili, se ustavili pri Cerkvi svete Uršule in se potem vračali nazaj do izhodišča.

Pohod na Uršljo goro


x

Na naši stran uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Potrjujem Zavračam Center zasebnosti Nastavitve zasebnosti Preberi več o Piškotkih