Vljudno Vas vabimo na Strokovni seminar – obvezne vsebine za licenco, ki bo v četrtek 10.02.2011 od 8.30 do 18.15 ure v Kulturnem domu Beltinci.

Tema seminarja:

Dimenzije etike in morale v zdravstveni in babiški negi

Program strokovnega srečanja:

 • 8.30 – 9.00 Registracija udeležencev
 • 9.00 – 9.10 Uvod Emilija Kavaš predsednica društva
 • 9.10 – 9.35 Pomen izobraževanja za profesionalen razvoj medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Emilija Kavaš, VMS, dipl.org. Menedž., predsednica društva Predstavitev programa
 • 9.35 – 11.00 Odsev etike in morale v zdravstveni negi Zgodovinski oris etike Predstavitev temeljnih etičnih listin Etične teorije Doc. Dr. Danica Železnik
 • 11.00 – 11.30 Odmor
 • 11.30 – 12.30 Etični sistemi ali teorije v zdravstveni negi Etika vrlin ali značajska etika Etika skrbi Doc. Dr. Danica Železnik
 • 12.30 – 13.00 Vloga častnega razsodišča pri Zbornici –Zvezi Martina Horvat, dipl.m.s.
 • 13.00 – 14. 00 Morala Modeli morale v zdravstveni negi Načela in standardi Kodeksa etike….. Mednarodni kodeks za babice Doc. Dr. Danica Železnik
 • 14.00 – 15.00 Odmor s pogostitvijo
 • 15.00 – 18.00 Učne delavnice: Analiza etičnih problemov v praksi zdravstvene nege Kakovost odnosa, ki pospešuje občutek dostojanstva pri pacientu Odziv na kritiko Poročanje Doc. Dr. Danica Železnik, Emilija Kavaš, VMS, dipl.org. Menedž., Martina Horvat, dipl. M.s., Marija Zrim, dipl. M.s.
 • 18.00-18.15 Razprava in zaključek

Seminar se šteje kot strokovno izobraževanje za katero imate službeno odsotnost in dobite potrdilo. Seminar je registriran pri Zbornici Zvezi za licenčne točke (za pasivno udeležbo udeleženca _______licenčnih točk) kot obvezna vsebina Etike za kar boste prejeli potrdilo. • Ker so tema za stroko zdravstvene nege pomembne in obvezne za licenčno vrednotenje vas prosim, da se seminarja udeležite iz vseh zavodov. Seminar se bo ponovil letos in naslednja leta.

Prosim, da se za udeležbo zaradi organizacije dela prijavite pri Marti Stepanovič tel. 512 31 01 blagajna Splošne bolnišnice Murska Sobota ali pri Jasni Meško tel. 512 35 21 Interni oddelek II. Nad., Dragici Jošar ZDMS tel. 031 354 123 do 7. 02. 2011.

Obvezna je pisna prijava na prijavnici DMSZT Pomurja z vsemi izpolnjenimi podatki, ki jih bomo potrebovali za vodenje in posredovanje za pridobitev licenčnih točk. Pripisati morate številko registra, odločbe za licenco in članske izkaznice. Brez tega ne moremo posredovati naprej seznama za licenčne točke. Napišite prosim plačnika doplačila za izobraževanje ali zraven prošnjo za plačilo preko Društva. Prijavite se prosim (obvezno) na e – pošto milka.kavas@gmail.com Prispevek za člane je 60 EUR, za nečlane pa 120 EUR (tako cenovno ovrednotenje so sprejeli organi Zbornice – Zveze).

Predsednica DMSBZT Pomurja:
Emilija Kavaš

x

Na naši stran uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Potrjujem Zavračam Center zasebnosti Nastavitve zasebnosti Preberi več o Piškotkih