Izboljšajmo kvaliteto življenja – poklon  DMSBZT Pomurja občanom Beltincev

Strokovno društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih  tehnikov Pomurja, je v torek, 26.3. 2013, pripravilo predavanje za občane beltinske občine  z naslovom  Izboljšajmo kvaliteto življenja – poklon  DMSBZT Pomurja občanom Beltincev.

Predavanja, ki je bilo v kulturni dvorani, se je udeležilo okrog 60 občanov.  Prisotne je najprej pozdravila Daniela Mörec, predsednica društva, ki je navedla vsaj tri razloge zakaj društvo poklanja darilo občanom in sicer:

• v zahvala za uporabo dvorane v namen izobraževanja društva,
  • za velikonočne praznike ter
  • ob svetovnem dnevu zdravja, 7. aprilu, ki je namenjen zvišanemu krvnemu tlaku.

Občane, med katerimi je bilo veliko članov in voditeljic skupin za samopomoč, je nato še pozdravila  bivša predsednica društva , Milka Kavaš.

Vsebine so bole aktualne in sicer:

• Poti h krepitvi zdravja- Ema Mesarič, dipl.m.s.
  • Vloga patronažne medicinske sestre pri obravnavi venske golenje razjede, Dragica Jošar, dipl.m.s.,enterostomalna terapevtka
  • Komunikacija in delo s starostnikom v različnih stadijih demence, Daniela Mörec, dipl.m.s.

Občani so z zanimanjem sledili predavanju  o determinatah zdravja, o nacionalnih preventivnih  programih, ki potekajo v RSLO, o zdravstveni negi kroničnih ran, pomenu kompresijske terapije, prehrane pri kroničnih ranah in posebnosti nege nog pri diabetiku ter o vedno bolj aktualni zadevi v zvezi z obolevanjem za demenco. Seznanjeni so bili z štirimi stadiji demence, značilnimi simptomi in kako komunicirati ter obravnavati osebo z demenco v posameznih stadijih.

Po predavanjih so potekale še učne delavnice z merjenjem in individualnim svetovanjem:

• krvnega tlaka
  • Krvnega sladkorja
  • holesterola
  • telesne sestave

V učnih delavnicah so sodelovale vse tri predavateljice, Milka Kavaš, Zdenka Tratnjek in Milena Krauthaker. Vsi prisotni so bili udeleženi v vseh treh delavnicah in z zanimanjem  ter zadovoljstvom sledili svojim rezultatom ter nasvetom medicinskih sester.

Navzoči so tudi pozdravili in se zahvalili za tako aktivnost DMSBZT Pomurja in dobra predavanja.